Main menu

nijerya lagos

Nijerya turistik vize almak isteyen kişilerin Nijerya sınırları içerisinde ikamet eden, aile bireyi veya arkadaşlarından davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Davetiyesi olmayan pasaport sahiplerinin vize başvuruları Nijerya Büyükelçiliği tarafından kesinlikle kabul edilmemektedir. Nijerya turistik vize aynı zamanda ziyaretçi vizesi olarak da geçmektedir.

Nijerya Vize İşlemleri İçin Bizi Arayın! 0312 830 50 07

Nijerya turistik vize başvuruları Nijerya Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla veya yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Nijerya turistik vize başvurusu için Nijerya Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanmış olması şarttır. Belgelerin fotokopisi başvuru için yeterli iken, Nijerya Konsolosluğu’nun orijinal olmasını istediği evraklar da vardır.

Evrakların gidiş amacına uygun olarak hazırlanıp, Nijerya Büyükelçiliği'ne sunulması gerekmektedir. Nijerya Konsolosluğu’na başvuru yapılabilmesi için öncelikle evraklar tam olarak hazırlanması gerekmektedir.


• Nijerya vize başvuru formu

Nijerya vizesi başvurusu yapabilmek için Nijerya vizesi başvuru formunun eksiksiz, doğru olarak doldurulması ve Nijerya vizesi başvurusu sırasında Nijerya Konsolosluğu'na sunulan evrakları destekleyecek bilgi içermesi gerekmektedir. Ayrıca Nijerya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.

• Pasaport

Nijerya turistik vize başvurusu yapılırken pasaport aslı sunulması gerekir. Sunulan pasaport aslı’nın 10 yıl içinde alınmış olması, en az karşılıklı 2 boş sayfasının bulunması, yıpranmamış, yırtılmamış ve dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olması kuralı vardır. Nijerya turistik vize başvurusu esnasında pasaportun resimli sayfasının fotokopisi istenmektedir.

• Davetiye

Nijerya turistik vize başvurusu, Nijerya'da ikamet eden eş,akraba veya arkadaştan gelen davetiye ile yapılabilmektedir. Nijerya davetiyesinde davet sebebi, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet edilen tarih, davet eden kişinin adı, soyadı ve imzası olmadır. Ayrıca Nijerya Büyükelçiliği yetkili birimleri davet eden kişinin oturum kartı ve pasaport fotokopisini de istemektedir.

• Biyometrik fotoğraf

Nijerya turistik vize başvurusu için 2 adet biyometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Sunulan biyometrik fotoğrafın 3,5 x 4,5 mm boyutunda, arka fon beyaz olarak çektirilmesi şarttır. Ayrıca Nijerya vizesi için sunulan biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.

• Uçak bileti rezervasyonu

Nijerya turistik vize alabilmek için gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunulan evraklar içerisinde yer almalıdır. Uçak bileti rezervasyonu, başvuru formunda belirtilen tarihe ve gidilecek şehire uygun olarak düzenlenmelidir.

• Banka hesap dökümü

Nijerya turistik vize başvurusu esnasında finansal durumu gösterir banka hesap dökümü sunulmalıdır. Banka hesap dökümü şahsi, güncel, son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir ve bakiyeli olmalıdır.

• Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış dilekçe

Nijerya turisitk vize almak isteyen şirket çalışanlarının, şirket antetli kağıdına Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış ingilizce dilekçe sunmaları gerekmektedir. Dilekçenin içeriğinde vize başvurusu yapacak olan pasaport sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahat amacı ve Nijerya seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Nijerya vizesi için yazılan dilekçe ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

• İşe giriş bildirgesi

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre, çalışan tüm vatandaşlarının işe başladığı günden itibaren sigortası başlatılmalı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmelidir. Şirket çalışanlarının işe giriş bildirgelerini, Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları mecburidir.

• Maaş bordrosu

Maaş bordrosu, Nijerya turistik vize başvurusu yapacak kişilerin gelirlerini kanıtlayıcı nitelik taşır. Şirket çalışanlarının son 3 aylık maaş bordrolarını ibraz etmelidirler. Nijerya Büyükelçiliği'ne verilen maaş bordroları ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

• Banka hesap dökümü

Nijerya turistik vize almak isteyen pasaport sahiplerinini, vize başvurusu esnasında minimum 3000 TL bakiyeli şahsi banka hesap dökümlerini Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmaları gerekmetedir.

• Emeklilik belgesi

Nijerya turisitk vize almak isteyen emekliler için Sgk'dan emekli maaşı aldığına dair belge , son 3 aylık emekli maaşının göründüğü banka hesap özeti ve emekli cüzdanını Nijerya Büyükelçiliği'ne başvuru esnasında sunmaları gerekir.

• Çalışma ve oturma izni

Nijerya turistik vize almak isteyen Türkiye'de çalışan veya ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar için başvuru esnasında oturum veya çalışma kartlarının fotokopisini Nijerya Büyükelçiliği'ne sunmaları gerekmektedir.

• Öğrenci belgesi

Nijerya turistik vize almak isteyen öğrenciler, öğrenimini sürdürdüğü kurumdan alınmış ıslak imza ve kaşeli öğrenim belgesini başvuru esnasında Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunmalıdırlar.

FacebookTwitter